KULTURA / Divadlo

Popis: OLDstars / Moliere: DON JUAN
OLDstars / Moliere: DON JUAN
Autor / zdroj: Michaela Škvrňáková
2.8.2019

Svůdník Don Juan navštíví také hrad Lipnici

LIPNICE NAD SÁZAVOU

Ikonický lamač nejen ženských srdcí na svém turné navštíví ve středu 7.srpna od 21 hodin na svém turné s inscenací známé Moliérovy hry hrad Lipnici.

Provokativní políček z pera druhého z nejslavnějších dramatiků si k adaptaci vybral režijně-dramaturgický tým Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové.

„Náš Don Juan není jenom svůdce. Zaměřujeme se i na otázku společenské příslušnosti, víry, pokrytectví všech sociálních vrstev… Věříme, že Moliere by se na nás nezlobil,“ směje se dramaturgyně Lucie Flemrová. „Myslím, že zdrojový text má velkou výhodu v tom, že snad každý z herců i potenciálních diváků má ve svém okolí někoho, koho si dokáže představit s nálepkou ,Don Juan‘,“ doplňuje Ondřej Kulhavý. “Bereme si na mušku mnoho věcí, které každý z nás tu a tam udělá. Moliére o nich píše s humorem a nadhledem,” dodává dvacetiletý představitel Dona Juana Tomáš Weber.

Don Juan byl v podání OLDstars odpremiérován v gotickém ambitu augustiniánského kláštera jako hlavní program benefičního festivalu OLDstars on the ROUD, který studenti pořádají každý rok uprostřed července v Roudnici nad Labem.

OLDstars nejsou v pořádání podobných akcí nováčky – mají za sebou několik podobných turné po českých městech. Naposledy cestovali po hradech a zámcích s inscenací Romeo a Julie. V aktua´lni´ divadelni´ sezoneˇ slavi´ 17 let sve´ prˇi´tomnosti na prazˇske´ kulturni´ mapeˇ studentsky´ch aktivit. Provozují dva komorni´ divadelni´ prostory ve Vrsˇovici´ch – sklepni´ prostor HarOLD a bytove´ divadlo H2O. U´speˇchy slavi´ na prˇehli´dka´ch studentske´ho divadla, pravidelně se účastní Noci divadel. Kazˇde´ le´to navi´c porˇa´dají beneficˇni´ divadelni´ festival, jehozˇ vy´teˇzˇek veˇnují vybrane´ kulturni´ pama´tce. Jizˇ sˇesty´m rokem studenti pro tuto prˇi´lezˇitost upi´naji´ svou pozornost ke Kla´sˇteru v Roudnici nad Labem s festivalem OLDstars on the ROUD.

“Vybrali jsme desítku lokací z krásných míst naší republiky, které nás inspirovaly svým prostorovým řešením. Během turné vystřídáme snad všechno - historické interiéry i exteriéry, přírodní parky, hradby, hrady, zámky, festival i náměstí... každý večer tak bude naše inscenace jiná,” těší se Tomáš Weber.

Autor / zdroj: Marek Hanzlík

DALŠÍ ČLÁNKY

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM